Завантаження

  • 06.09.19

Безумовно, ініціатива є довгоочікуваною та важливою, однак звертаємо увагу, що передбачені проектом зміни не вирішують ключової проблеми – очищення системи від недоброчесних суддів, які всупереч вето громадськості за два роки успішно склали оцінювання та призначені на посади.

На сьогодні, за даними Вищої кваліфікаційної комісії, завершено кваліфоцінювання 2827 суддів – більшої половини суддівського корпусу. Станом на кінець серпня попри негативний висновок і обґрунтовані сумніви Громадської ради доброчесності майже щодо кожного третього судді, понад 70% успішно атестовані Комісією.

Серед таких, наприклад, фігурант ОАСКгейту – Ігор Погрібніченко. Рік тому ГРД виявила, що суддя Окружного адміністративного суду м. Києва скористався службовим становищем і сумнівною схемою отримання у приватну власність вартісної службової квартири, яку згодом передав родичам.

Попри наведені у висновку факти ВККС упевнено атестувала Погрібніченка. Не дивно, що в оприлюднених детективами НАБУ та ГПУ записах розмов із кабінетів ОАСК він хизується перед колегами, що після “теплої ванни” під час кваліфоцінювання вже не соромиться вчиняти недоброчесно.

Отже, очевидно, що без перегляду результатів кваліфікаційного оцінювання недоброчесних суддів та якісної процедури перевірки запропоноване перезавантаження ВККС оновленню судової влади не сприяє.