Завантаження

  • 30.12.20

16 грудня Громадська рада доброчесності оновила перелік Індикаторів визначення невідповідності суддів (кандидатів на посаду судді) критеріям доброчесності та професійної етики.

Громадська рада доброчесності з 2016 року бере безпосередню участь в оцінюванні чинних суддів та доборі кандидатів на посади суддів. 

Для більш ефективного та об’єктивного оцінювання ГРД розробила перелік індикаторів для оцінки відповідності суддів або кандидатів на посади суддів критеріям суддівської етики та доброчесності. 

В ході роботи Громадської ради доброчесності з’являється потреба регулярно уточнювати та доповнювати перелік наявних індикаторів. Останнє таке оновлення відбулось 16 грудня 2020 року. Ознайомитись з актуальним перелік Індикаторів можна за посиланням.

Нагадаємо, що перелік індикаторів базується на Бангалорських принципах поведінки суддів, враховує висновки Венеційської комісії і інших авторитетних міжнародних інституцій, а також враховують положення Кодексу суддівської етики та Керівні положення Громадської ради міжнародних експертів, яка оцінювала доброчесність суддів Вищого антикорупційного суду.