Завантаження

  • 06.02.17

У понеділок, 6 лютого, під час прес-конференції “Повноваження Громадської ради доброчесності: чи будуть виправдані очікування суспільства” представники Ради звернулися до кандидатів у Верховний Суд і закликали їх надати інформацію про себе через офіційний інформаційний портал ГРД. 

“Ми закликаємо кандидатів до Верховного Суду надіслати Громадській раді доброчесності анкети, що подавались ними на участь у конкурсі. На жаль, ми не отримали доступу до таких даних у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, через що зіткнулися із труднощами при оцінці доброчесності кандидатів, – заявив член Громадської ради доброчесності Леонід Маслов. 

Кожен із 653 кандидатів отримаd на свою e-mail адресу листа від імені Громадської ради доброчесності, надісланого через офіційну адресу info@grd.gov.ua, з проханням надіслати до Ради анкету кандидата та копію декларації родинних зв’язків (текст звернення нижче). Також кандидатам було повідомлено про можливість спростувати негативні матеріалипро них, оприлюднені у відкритих джерелах. “Відповідно до Регламенту Громадської ради доброчесності члени ради особисто не можуть вступати в комунікацію з кандидатами, саме тому ми надіслали звернення усім кандидатам з офіційної адреси та просимо надсилати інформацію через інформаційний портал”. 

Також під час прес-конференції члени Ради  розповіли представникам ЗМІ про особливості роботи з оцінки кандидатів до Верховного Суду та окреслили  місце Громадської ради доброчесності в конкурсі до найвищої судової інстанції країни. 

“Наше завдання – відсіяти недоброчесних кандидатів на посади суддів із конкурсу. Відсіяти тих, у кого приховані статки, або задеклароване майно не відповідає реальним доходам, тих, хто ухвалював рішення проти учасників мирних акцій протестів, хто не захищав права і свободи людей, а, навпаки, підтримував наступ на конституційні права, зокрема, “диктаторські закони “16 січня”. В США агенти ФБР розшукують людей, з якими кандидат/кандидатка до тамтешнього Верховного Суду жили у гуртожитку в студентські роки, аби з’ясувати, наскільки порядною була ця людина ще тоді. У нас немає таких інструментів. Але історичний шанс не пропустити покидьків до Верховного Суду ми використаємо максимально” – зазначила Наталя Соколенко.

“Станом на сьогодні у нас є повний доступ лише до двох державних реєстрів. Разом з тим, ВККС відмовляє нам у доступі до досьє кандидатів, посилаючись на закон про захист персональних даних – озвучила Галина Чижик. – Проблема  у тому, що ще у грудні минулого року мала запрацювати електронна система досьє, і кожен громадянин України міг ознайомитися з інформацією про кандидатів онлайн.  Однак, ВККС не змогла забезпечити запуск системи до того часу, і відмовляється надавати доступ до цих даних у інший спосіб”.

Також Галина Чижик розповіла про те, як члени ради працюють над аналізом кандидатів. Одним із питань, яке хвилювало суддівську спільноту, був конфлікт інтересів, який може виникнути у тих членів ГРД, які мають адвокатські свідоцтва. Перед тим, як перейти до аналізу прізвищ, кожен член Ради ретельно перевірив список і вказав усіх, з ким він коли-небудь перетинався не лише в судових засіданнях, але і під час навчання, роботи, спільних заходів тощо. Інформація про те, хто кого аналізує, є секретною – це зроблено для того, аби уникнути можливого контакту кандидатів із членами Ради.

Галина Чижик зазначила, що Громадська рада доброчесності є колегіальним органом, і усі випадки потенційно негативних висновків спочатку розглядатимуться в колегіях, а потім голосуванням всієї ради: “Я хочу наголосити на тому, що долі кандидатів не вирішуються членами ради одноосібно. Це завжди буде рішення усіх 20 членів”.

Нагадаємо, Громадська рада доброчесності була сформована за кілька днів після оголошення ВККС конкурсу на посади суддів у новому Верховному Суді. Таким чином, першим випробуванням для членів Ради стала оцінка доброчесності кандидатів до ВС. 

 

Текст звернення до кандидатів

 

Кандидату на посаду судді Верховного Суду

Електронною поштою

Шановний кандидате,

Громадська рада доброчесності висловлює своє сподівання разом з Вами утвердити доброчесність и високі стандарти професійної етики в суддівському корпусі.

З метою якісної перевірки і аналізу інформації щодо Вас як кандидата на посаду судді Верховного Суду наполегливо просимо надати нам через наш інформаційний портал https://grd.gov.ua наступну інформацію:

1. Анкету кандидата в електронному вигляді (файл Word);

2. Декларацію родинних зв’язків в електронному вигляді (файл Word);

3. За бажанням — будь-які коментарі щодо Ваших статків, наявних публікацій про Вас у відкритих джерелах, дані, що спростовують неправдиву інформацію про вас, якщо така публічно поширювалась;

4. Світлину, якщо Ви хочете розмістити інше зображення, ніж те, що Ви бачите на порталі.

Для цього, будь ласка,

● зареєструйтеся

● на сторінці судді (кандидати) https://grd.gov.ua/judges знайдіть себе у списку

● натисніть “повідомити про суддю (кандидата)” і створіть повідомлення з темою “повідомлення про себе”

● напишіть все, що ви вважаєте за доцільне, і додайте відповідні файли.

Всього можна додати до 5 файлів об’ємом не більше 10Мб кожний. Кількість повідомлень не обмежена.

Заздалегідь вдячні за співпрацю, яка значно допоможе Громадській раді доброчесності разом з Вами якісно виконати її завдання і дозволить уникнути зайвих непорозумінь.

Вся інформація є суворо конфіденційною, а персональні дані за Вашим бажанням будуть знищені по закінченню конкурсу незалежно від його результатів.

З повагою,

Громадська рада доброчесності