Завантаження

  • 03.10.19

ГРД сприяє Вищій кваліфікаційній комісії в оцінюванні суддів та кандидатів на посади у новостворених інстанціях, аналізуючи та перевіряючи їх на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності.

За результатами конкурсів до Верховного Суду ГРД блокувала призначення більше 100 кандидатів, щодо яких були неспростовані сумніви. Наразі ГРД бере участь у кваліфікаційному оцінюванні суддів першої і апеляційної інстанції, а також в доборі кандидатів на посади у Вищому суді з питань інтелектуальної власності.   

Завдання ГРД – визначити наявність обґрунтованих сумнівів щодо доброчесності та дотримання норм професійної етики. Якщо такі сумніви є, а спростування відсутні, ГРД затверджує або залишає в силі висновок про невідповідність судді/кандидата критеріям професійної етики та доброчесності. Цей документ ГРД надсилає ВККС, яка долучає його до досьє судді/кандидата. Усі висновки також публікуються на офіційному сайті ГРД в розділі ВИСНОВКИ.

Аналізуючи дані щодо дій і вчинків суддів/кандидатів, ГРД керується Бангалорськими принципами поведінки суддів ООН. На основі документа ГРД визначила власні критерії професійної етики та доброчесності.

Таких критеріїв 6:

  • незалежність;
  • неупередженість (безсторонність);
  • чесність і непідкупність;
  • дотримання етичних норм;
  • рівність;
  • старанність.

Для визначення невідповідності суддів/кандидатів до кожного з критеріїв розроблені індикатори, за якими ГРД перевіряє отримані дані. Повний перелік індикаторів доступний за посиланням

 

Кожен суддя або кандидат на посаду судді має право на відповідь і може ним скористатись, надавши ГРД свої контактні дані для пояснень. За наявності достатніх доказів ГРД може ухвалити рішення про скасування або створення нової редакції висновку. 

Для комунікації з ГРД, надішліть, будь ласка, листа на електронну адресу info@grd.gov.ua. У темі листа вкажіть,  КОНТАКТИ_судді_прізвище, ім’я та по батькові

Також нагадуємо, що громадяни також можуть сприяти якісному оцінюванню суддів та кандидатів на посади. Якщо знаєте про достовірні факти недоброчесної поведінки судді, повідомте про них ГРД на електронну адресу: info.grd.ua@gmail.com

Додавайте на підтвердження документи, фото, відео та контактні дані на випадок необхідних уточнень.

Громадська рада доброчесності не розголошує інформацію про осіб, які надіслали повідомлення, без їхньої згоди  і дотримується вимог законодавства про захист персональних даних.