Завантаження

  • 11.12.19

Рішення суду громадськість чекала більше двох років. Після року зволікання Шевченківський райсуд столиці залишив позов співкоординатора першого складу ГРД без розгляду.

В лютому 2018 року Апеляційний суд м.Києва задовольнив скаргу адвоката Масі Найєма і зобов’язав суд першої інстанції повернутись до розгляду. Співвідповідачами у справі стали герої сюжету “Подробностей” – суддя-спікер Окружного адміністративного суду м. Києва Богдан Санін та адвокат Олексій Шевчук.

Перше судове засідання відбулось лише в жовтні 2018-го. Врешті, 10 грудня 2019 року Шевченківський райсуд частково задовольнив позов і зобов’язав “Інтер” надати Віталію Титичу право виступити в “Подробностях” з приводу поширеної раніше програмою неправдивої інформації.   

“ГРД фактично доводить, що проти громадськості була розгорнута кампанія з дискредитації, – зазначає представник Віталія Титича, партнер юридичної компанії “Міллер” Масі Найєм – Суспільне значення процесу ГРД проти “Інтера” в тому, що він унаочнює: будь-яке замовлення може перетворитись у судові позови, і за нього доведеться відповідати, а окремі особи, які пафосно говорять по телебаченню, не завжди здатні відповісти за сказане перед судом”, – вважає адвокат.

 

На фото зліва направо: співкоординатор ГРД 2016-2018 р.р. Віталій Титич,
адвокат Масі Найєм та суддя Шевченківського райсуду м. Києва Олег Савицький.  
 

Нагадаємо, понад два роки тому, у вересні 2017, тодішній член ГРД, адвокат Віталій Титич звернувся до суду із позовом, у якому вимагав від телеканалу надати йому право на відповідь на оприлюднену у випусках програми “Подробности” маніпулятивну інформацію про діяльність громадського органу. 

Незалежна медійна рада у своєму висновку зауважила, що журналісти “Інтера” не дотримались в сюжеті про ГРД професійних стандартів і в ньому відсутній баланс думок. Попри висновок медіаекспертів і звернення Громадської ради доброчесності до каналу, “Інтер” не надав слова громадськості. Це змусило ГРД відстоювати своє право в суді. 

 

Відповідачі: суддя-спікер ОАСК Богдан Санін і представниця ПАТ “Телеканал Інтер”.

 

Суддя Олег Савицький герою новинного сюжету “Інтера” Богдану Саніну: “Чи впізнаєте себе на цьому відео?”.
 

ГРД не має процесуальної правосуб’єктності і не може звернутись до суду самостійно, тому відповідний позов був поданий мною в інтересах ГРД, – пояснює Віталій Титич.  – Ми вважаємо, що Рада доброчесності має право на надання суспільству достовірної інформації, так само як громадяни мають право отримувати правдиву суспільно важливу інформацію. Адже створення ГРД для  громадського контролю було фактично вимогою суспільства. Натомість відбулась спроба дискредитувати і орган, і саму ідею”, – зауважує адвокат.

 

 

 

Громадська рада доброчесності – незалежний громадський орган, що з 2016 року сприяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) у встановленні відповідності суддів і кандидатів на посади критеріям професійної етики й доброчесності.

Віталій Титич – співкоординатор ГРД у 2016-2018 роках. 

 

Читати також:

Апеляція змусила суддю Малинникова розглянути позов співкоординатора ГРД до “Інтера”

Судовий процес між співкоординатором Громадської ради доброчесності та “Інтером” триває майже півроку