Завантаження

  • 18.05.18

Позивач у справі Тараса Лукаша стверджує, що у конкурсної комісії не було достатніх документів, які б підтверджували відповідний його стаж, а надана ним довідка про роботу в органах внутрішніх справ є сфальшованою.

На засіданні був свідок – пан Драпей – чий підпис начебто стоїть на цій довідці. Зокрема, під присягою він підтвердив суду, що підпис на документі – не його, а сама довідка ні по формі, ні по змісту не відповідає тим, що реально видавались.

На запит суду до поліції відповіли, що даних про видачу такої довідки – немає, що також свідчить не на користь пана Лукаша. Звичайно, можна з’ясувати, хто правий, але для цього потрібно провести експертизу оригіналу довідки. До слова, за словами захисту члена ВККС Тараса Лукаша, оригінальної довідки немає.

А чому ж тоді на копії цієї довідки є підпис пана Лукаша “з оригіналом згідно” – поцікавились учасники процесу ? І тут представнику Лукаша довелось визнавати, що оригіналу у нього не було.

Крім цього, сторони цікавилися, яким чином Тарас Лукаш доносив необхідні документи. Примітно, що представник Лукаша повідомив, що член ВККС не може пригадати імена тих, хто просив донести документи, а також коли саме його просили про довідки, як, кому і коли їх передавав. У Державній судовій адміністрації на це питання також не віповіли, адже жодних вхідних номерів не було.

До конкурсної комісії тоді входив суддя Наставний, який залишив вирок Луценку без змін, а минулого року завдяки спільним старанням ВККС він успішно пройшов конкурс до Верховного Суду і став суддею. До речі, Тарас Лукаш під час проведення конкурсу так і не заявив собі відвід при розгляді питання Наставного. А ще, цілком можливо, що і довідку Лукаш доносив саме на прохання Наставного.

Судовий процес на цьому не завершився. У розгляді справи суд оголосив перерву до 21 червня.

Ми будемо стежити за цим судом, адже дуже важливо, щоб доброчесність суддів оцінювали такі ж доброчесні члени Комісії.

* З жовтня 2016 року Тарас Лукаш став членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів за наказом голови Державної судової адміністрації.

Фото: sud.ua