Завантаження

  • 14.07.20

Як Громадська рада доброчесності визначає невідповідність суддів критеріям доброчесності і професійної етики у своїй практиці?

У січні 2019 року Громадська рада доброчесності затвердила Індикатори визначення невідповідності суддів критеріям доброчесності і професійної етики. Індикатори ґрунтуються на Бангалорських принципах поведінки суддів, попередній практиці ГРД, рекомендаціях міжнародних інституцій та експертів. У  документі описані ключові маркери, які можуть свідчити про недоброчесність судді або кандидата на посаду судді. 

Протягом 2019 року ГРД проаналізувала 1983 досьє суддів та кандидатів на посаду судді в межах конкурсів до Верховного Суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності, а також у процедурі кваліфікаційного оцінювання суддів. На основі аналізу профайлів суддів та кандидатів ГРД затвердила 564 висновки про невідповідність судді або кандидата критеріям доброчесності та професійної етики.  

У своїй діяльності ми дотримуємось принципу прозорості, тому узагальнили минулорічну практику Громадської ради доброчесності. У документі ми зібрали пояснення та приклади застосування Індикаторів недоброчесності. Це допоможе суддям та кандидатам на посаду судді на прикладах побачити, що ГРД вважає порушенням критеріїв доброчесності.

Завантажити Узагальнення практики ГРД у 2019 році можна за кнопкою нижче:

В наступних матеріалах на сайті ми розповімо більше про те, як ГРД застосовує Індикатори визначення невідповідності суддів критеріям доброчесності і професійної етики.