Завантаження

  • 04.07.18

26 червня представниця ВККС подала клопотання до суду про зупинення провадження у справі для примирення сторін. Таке клопотання ВККС мотивувала тим, що наразі між ВККС та ГРД триває медіація, тож позовні питання можуть бути вирішені в рамках медіаційного процесу. Хоча Віталій Титич і не бере участі у процесі медіації, однак, він попросив в суду перерву для того, обговорити ініціативу ВККС із рештою членів Громадської ради доброчесності.

Під час засідання координатор ГРД підтримав ініціативу ВККС. Віталій Титич наголосив, що він та члени Громадської ради доброчесності прагнуть використати всі можливості для того, аби вирішити проблеми кваліфікаційного оцінювання суддів та забезпечити у ньому ефективну участь громадськості. Якщо ж і ця спроба повернути ВККС у конструктивне русло не увінчається успіхом, тоді Верховний Суд продовжить розгляд позову Титича.

Примітно, що Верховний Суд так і залишив без розгляду клопотання Титича про забезпечення позову. Раніше координатор ГРД вже просив суд зобов’язати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України не застосовувати нові положення Регламенту під час проведення кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, допоки суд не вирішить питання щодо законності їх прийняття. 

Внаслідок, майже тисяча суддів уже пройшла крізь сито оцінювання, серед них судді Майдану, судді, які порушували права людини та мають проблеми із декларуванням.

Також Верховний Суд проігнорував клопотання координатора ГРД про зобов’язання ВККС оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті повідомлення про цей судовий процес. Обов’язок оприлюднення прямо передбачений ч. 4 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України. Судді Верховного Суду жодним чином не відреагували на заявлене клопотання.

Про подальший розвиток справи повідомлятимемо на своєму сайті.