Завантаження

  • 10.05.19

Таку відповідь надала на запит члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка Вища кваліфікаційна комісія. 8 травня Комісія роз’яснила: з 37 суддів Окружного адміністративного суду м.Києва, які мали 17 квітня прийти на іспит в межах кваліфікаційного оцінювання, 30 не з’явились саме з причин непрацездатності, яку “підтвердили копіями відповідних документів”.

Серед них – голова ОАСК Павло Вовк та судді, які виносили рішення про скасування націоналізації Приватбанку Ігор Качур, Володимир Келеберда та Віталій Амельохін. Тепер Комісія чекає суддів на іспит, який відбудеться 21 травня. 

Не знаємо, чим пояснити масовий похід на лікарняний столичних суддів. Однак, очевидно, що дехто із “хворих” все ж вийшов на роботу. Зокрема, суддя Огурцов, чия ухвала в Реєстрі судових рішень датована днем іспиту – 17 квітня. Його колега Володимир Келеберда працював напередодні 16-го та після іспиту – 18 квітня, коли визнав незаконною приватизацію Приватбанку.

Списки відсутніх на іспиті суддів

Відповідно до закону неявка судді на іспит без поважних причин є підставою для його звільнення. Вища кваліфікаційна комісія мала би ретельно перевірити обставини такого масового одноденного захворювання. І як тут не згадати березневе святкування членами Вищої кваліфкомісії Дня народження заступника голови ОАСК Євгена Аблова?