Завантаження

  • 17.12.19

Своїх представників до ГРД делегували провідні ГО у сфері реформ та боротьби з корупцією. Сьогодні чинними членами ГРД є 18 з 20 обраних у грудні 2018 року. 

Більшість мають правничу освіту, п’ятеро є адвокатами, троє – юристами з науковим ступенем (доктор і кандидати юридичних наук), ще троє – журналісти. Усі вкладають свій час та знання поза основною роботою, досліджуючи суддів і тих, хто кандидує до судів, на відповідність критеріям професійної етики та доброчесності.  

У такий спосіб ГРД як уповноважений законом незалежний громадський орган сприяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) в очищенні суддівського корпусу під час процедури кваліфікаційного оцінювання та доборів на суддівські посади.

Наша місія – проливати світло на прояви недоброчесності та утверджувати високі стандарти професійної етики. Усі в ГРД розділяють її цінності – гідність, справедливість, права людини, доброчесність, повага до незалежності суддів, та дотримуються в своїй діяльності добросовісності, безсторонності, прозорості, відповідальності і політичної нейтральності.

Переконані: забезпечити незалежність суддів, а відтак і право на справедливий суд можна лише шляхом очищення системи від суддів, що не відповідають критеріям професійної етики й доброчесності, та оновлення системи на чесних конкурсах за рахунок фахівців, які цим критеріям відповідають. Для цієї мети члени ГРД збирають, аналізують та перевіряють дані щодо суддів і кандидатів на посади, надаючи ВККС висновки та інформацію.

 Громадська рада доброчесності 2018-2020

  

Нагадаємо, Громадську раду доброчесності утворено у 2016 році на підставі статті 87 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Члени ГРД обираються зборами громадських об’єднань  строком на два роки.

Відповідно до Закону ГРД:

  • збирає, перевіряє та аналізує інформацію щодо судді або кандидата на посаду судді;
  • надає Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо судді/кандидата;
  • надає, за наявності відповідних підстав, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України висновок про невідповідність судді/кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності; цей документ додається до досьє кандидата/судді;
  • делегує уповноваженого представника для участі у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо кваліфікаційного оцінювання судді/кандидата на посаду судді.

Читати також:

Індикатори, за якими ГРД визначає невідповідність суддів/кандидатів на посади 

Питання-відповіді

Як ГРД оцінює суддів та кандидатів на посаду судді. ІНФОГРАФІКА

Скільки суддів отримали висновки ГРД та як громадськість може вплинути на очищення системи?