Завантаження

  • 31.10.19

З них, за даними ВККС, 2514 суддів (понад 80%) – успішно атестовані. Лише 77 (менше 2,5%) не підтвердили свою відповідність посаді упродовж 2017-2019 років, решта – “поставлені на паузу”. 

Водночас, за даними дослідження Центру політико-правових реформ на 20 вересня, більшість тих, кого ВККС “відсіяла” за процедурою кваліфікаційного оцінювання, це судді, які:

  • не склали іспит,
  • не з’явились на нього,
  • звільнились у відставку або
  • позбавлені повноважень, але продовжують отримувати заробітну плату (до прикладу, суддя ОАСК Богдан Санін).

Станом на вересень ЦППР виявив лише 1 суддю, звільненого за наслідками оцінювання доброчесності!  ГРД очікує відповідь на запит до ВККС з актуальними цифрами. Однак, згідно з оприлюдненими на сайті Комісії результатами співбесід –  жодного рішення про невідповідність судді займаній посаді протягом 20 вересня – 24 жовтня ВККС не ухвалювала. 

 

 Фото: PROSUD

У свою чергу Вища рада правосуддя повідомила, що отримала за весь період оцінювання від ВККС подання про звільнення 171 судді, з яких на кінець вересня звільнені лише 35. Щоправда, у ВРП не змогли надати інформацію щодо того, з яких саме підстав ВККС рекомендувала звільнити цих суддів. 

Отже, існує ймовірність, що за недоброчесність позбавлений мантії лише 1 з понад 3000 оцінених суддів.

Нагадаємо, що метою розпочатого в рамках судової реформи кваліфікаційного оцінювання було очищення судів від кадрів, які не підтвердили свою компетентність, а також відповідність критеріям професійної етики й доброчесності.

Чи можна вважати кваліфоцінюванням те, про що звітує Комісія, якщо:

– судді, які його пройшли хизуються перед колегами, що їм тепер можна все;

–  на посадах залишені 80% суддів Майдану, судді, чиї статки перевищують офіційні доходи і ті, хто підтримує агресію РФ проти України;

–  для подолання висновків ГРД і відбілювання суддів було сфальсифіковано результати оцінювання?

Наразі на підпис Президента чекає ухвалений Верховною Радою 16 жовтня Закон 1008, покликаний сформувати новий склад ВККС за участю міжнародних експертів. На етапі обговорення проекту Закону громадськість пропонувала здійснення новою Комісією повторного оцінювання суддів, яких було атестовано попри негативні висновки ГРД. Проте ця пропозиція не була підтримана парламентом.