Завантаження

  • 11.05.19

Відповідне пояснення є у відеозаписі співбесіди судді під час кваліфікаційного оцінювання (у відео нижче).

З натяжкою можна ще повірити, що суддя Господарського суду забув про ділянку, якою його наділили ще за часів студентства, у 2007-му, батьки. Однак чи вірите ви, що Юрій Цюкало не знав про майже гектар землі в годині їзди від столиці, набутий ним 2010-го на посаді помічника прокурора Бориспільської міжрайонної прокуратури Київщини?

Згідно наданих суддею пояснень до висновку Громадської ради доброчесності, про ці 0,75 га у Бориспільському районі Цюкало не знав до 2015-го року, бо приватизацією “опікувалось керівництво прокуратури”.

Масове оформлення земельних ділянок на співробітників прокуратури, про яке говорить Юрій Цюкало, є незаконним і може свідчити про зловживання, якими себе встиг дискредитувати цей орган. Лишається здогадуватись, на що закрило очі керівництво пана Цюкала в обмін на отриману ним землю під Києвом.

Більше того, по закону одна особа може приватизувати до 0,25 га землі для будівництва, водночас суддя примудрився набути втричі більше.

У своєму рішенні щодо Юрія Цюкала Національне агентство з питань запобігання корупції хоч і зазначило факт вказання недостовірних даних у декларації, проте не побачило в цьому зумисного умислу. Сам суддя “списав” недекларування ділянок на свою похибку і необізнаність.

У квітні Вища кваліфікаційна комісія попри негативний висновок ГРД цю “необізнаність” судді пробачила, а 7 травня рекомендувала його знову призначити. Цікаво, що раніше за неправдиві дані у декларації Комісія звільнила іншого суддю – Якименка.

Читати висновок Громадської ради доброчесності.