Завантаження

  • 11.02.17

В Україні триває конкурс до нового Верховного Суду, від результату якого залежить подальша довіра людей не лише до судової влади, а й до держави взагалі.

Звісно, серед суддів нового Верховного Суду ми хочемо бачити якнайбільше нових постатей. Хто, як не судді цього суду, своєю практикою і високими моральними стандартами мають створити нову якість правосуддя?

У політичних сил є велика спокуса підпорядкувати цю інституцію своїм інтересам, зокрема, й через просування лояльних кандидатів.

У ЗМІ набуває поширення інформація про «списки» тих, хто має бути суддями нового Верховного Суду.  Висуваються навіть різні версії про нового очільника Верховного Суду, які зазвичай не підтверджуються. Боротьба за «свій» Верховний Суд, або проти судової реформи ведеться й у медійному просторі. Громадська рада доброчесності не має підтверджень існування різних «списків» від різних «груп впливу», але й не виключає їх існування.

У цей історичний момент важливо, щоб кожна політична сила, кожен представник органів влади відмовилися від просування вигідних для себе кандидатів і не втручалися в процес добору. Політики повинні забути дорогу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя, а члени цих органів – до політиків.

Також ми стурбовані участю у конкурсі до нового Верховного Суду політичних діячів. У разі призначення їх суддями, навіть за результатами заслуженої перемоги у конкурсі, ми ризикуємо отримати Верховний Суд, який в очах суспільства буде філією тих політичних сил, представники яких будуть призначені до нього.

На жаль, сучасна українська історія знає приклади міграції політиків у судді, і це завжди йшло на шкоду сприйняттю судової влади як незалежної гілки влади.

У зв’язку з цим звертаємося до представників влади та політичних сил із закликом утриматися від спроб просування “потрібних” кандидатів у судові органи шляхом будь-якого впливу на хід конкурсу, а натомість згуртуватися довкола ухвалення законів, необхідних для проведення подальшої судової реформи в інтересах суспільства.

Закликаємо політичних діячів не брати участь у конкурсі до нового Верховного Суду і пожертвувати потенційною суддівською кар’єрою заради підтримки реальної судової реформи на політичному рівні.