Завантаження

  • 16.10.19

Завтра, 17 жовтня, Вища кваліфікаційна комісія у пленарному складі розглядатиме рішення Колегії ВККС, яка, попри брехню під час співбесіди, успішно атестувала суддю Енергодарського міського суду Запорізької області Надію Бізяєву. 

Проаналізувавши дані суддівського досьє, а також відомості з відкритих джерел щодо судді, Громадська рада доброчесності надала ВККС висновок та інформацію, в яких звернула увагу Комісії на обставини розгляду Надією Бізяєвою справи № 316/605/17 стосовно міського голови Енергодара Павла Музики

У червні 2017 року суддя постановила ухвали про відмову у відстороненні від посади та взятті під варту мера міста, якого прокуратура обвинувачувала у перевищенні службових повноважень та незаконному звільненні керівника КП «Ритуал», яке, за версією сторони обвинувачення, призвело до збитків бюджету міста в розмірі понад 100 тисяч гривень

За свідченням журналістів, справа розглядалася в закритому режимі. Після постановлення ухвали, суддя також закрила доступ до неї відповідно до Закону України “Про доступ до судових рішень” (на підставі п. 4 ст. 7). ГРД зауважила, що підстави проведення в закритому режимі судового засідання та закриття доступу до ухвали у справі, що має значний суспільний інтерес і стосується посадовця, потребують пояснень судді. 

Під час співбесіди, що відбулась 2 серпня 2019 року в межах кваліфікаційного оцінювання Надія Бізяєва вказала, що ухвала є у відкритому доступі, а справа слухалася у відкритому судовому засідання, що є очевидною неправдою.

Твердження судді спростовуються даними Єдиного державного реєстру судових рішень, в якому до першої та другої ухвал закрито, а також відомостями з матеріалу місцевого інформаційного порталу Rost-info.

Однак  Вища кваліфікаційна комісія утрималась від перевірки фактів і повірила Надії Бізяєвій на слово. 17 жовтня ВККС готується в пленарному складі подолати висновок ГРД і забезпечити судді право судити безстроково.  

Більше про суддю – у висновку

Про недоліки оцінювання – у цьому дослідженні