Завантаження

  • 21.12.20

Координатор ГРД Михайло Жернаков подав позов до Верховного Суду проти Вищої ради правосуддя через призначення Віктора Кицюка та ще десятків осіб без проходження ними кваліфікаційного оцінювання. 

У листопаді та грудні Вища рада правосуддя внесла Президенту України  подання про призначення на посаду судді осіб, які не пройшли кваліфікаційне оцінювання суддів та мають негативний висновок ГРД. Такі дії грубо порушують законодавство та мають ознаки злочину.

Серед переліку поданих на призначення суддів є суддя Майдану Віктор Кицюк. Кицюк відомий тим, що під час Революції Гідності засуджував активістів Автомайдану за поїздку до Межигір’я, будучи суддею Печерського районного суду м. Києва та став фактичним символом керованого кривосуддя та свавілля. 

Прокуратура звинувачувала Кицюка в ухваленні неправосудних рішень та втручанні в систему авторозподілу, проте в листопаді цього року Шевченківський районний суд Києва його виправдав.

У 2017 році ВРП вже відмовилась призначити Кицюка суддею через недоброчесність. Окрім того, 26 червня 2018 році Вища кваліфкомісія суддів припинила кваліфікаційне оцінювання Кицюка, яке є обов’язковою вимогою для призначення суддів на посаду.

Попри це, 3 грудня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила призначити Кицюка та ще декілька десятків осіб суддями. Це рішення є незаконним через те, що вони не пройшли процедури кваліфікаційного оцінювання, а тому не можуть бути призначеним суддею.

Координатор ГРД Михайло Жернаков подав позов до Верховного Суду проти Вищої ради правосуддя з вимогою скасувати незаконні рішення та призначати лише тих осіб, які пройшли процедуру кваліфікаційного оцінювання. 

ГРД слідкуватиме за розглядом справи у Верховному Суді.