Завантаження

  • 17.12.20

Сьогодні, 17 грудня, спливає строк повноважень другого скликання Громадської ради доброчесності.

Другий склад ГРД взяв участь у оцінюванні кандидатів другого добору суддів до Верховного Суду, кандидатів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності та кваліфікаційному оцінюванні суддів.

Та головне – Громадській раді доброчесності вдалося залишитись незалежним арбітром та справжнім голосом громадськості у процесі оцінювання суддів. Очікуйте повний звіт про досягнення другого складу ГРД вже незабаром.

Зараз обрання нових членів ГРД заблоковано, допоки не буде сформовано Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Саме Вища кваліфкомісія має допустити до участі в зборах громадські організації, які обиратимуть третій склад ГРД. 

Нагадаємо, що попередній склад Вищої кваліфкомісії суддів ігнорував численні висновки ГРД. Так на посади потрапило і залишилося там чимало недоброчесних суддів. Щоб не допустити цього у майбутньому, необхідно сформувати доброчесний і компетентний склад нової ВККС на відкритому і прозорому конкурсі, а висновки ГРД про недоброчесність мають автоматично означати непроходження суддею переатестації. Лише це дозволить звільнити недоброчесних з посад, а на їхнє місце знайти професіоналів, у доброчесності яких не буде жодних сумнівів.