Завантаження

  • 10.07.17

Так, 7 липня члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подолали висновки щодо суддів Верховного Суду України Лариси Мороз та Михайла Гриціва, а також голови цього суду Ярослава Романюка. У висновку щодо Ярослава Романюка Рада навела беззаперечені факти, які свідчать про порушення ним професійної етики та критеріїв доброчесності. Зокрема, під час своєї діяльності на посаді судді Верховного Суду Ярослав Романюк допустив “грубе свавілля”, що було констатовано рішенням Європейського суду з прав людини. Однак, позиція ЄСПЛ для членів ВККС не є достатнім доказом, і за результатами голосування пан Романюк підтвердив здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді.

Загалом під час пленарних засідань Комісія уже розглянула висновки щодо 88 кандидатів, і лише у 24 випадках погодилась з Радою, що становить лише 1/3 усіх висновків. Пленарні засідання відбудуться також 12 і 14 липня, крім того, Комісія також має прийняти рішення щодо 6 кандидатів, розгляд виснвоків щодо яких було вікдладено. Зокрема, мова іде про Тетяну Козир, Віталія Корсака, Миколу Сіроша, Ольгу Ступак, Марину Червинську. 

Лише після того, як буде прийнято рішення щодо кандидатів, які, на думку Ради, не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики, Комісія оприлюднить загальний рейтинг усіх кандидатів. Нагадаємо, раніше ВККС відмовилась оприлюднювати рейтинг кандидатів щодо яких не було висновку Ради.