Завантаження

 • 18.10.19

Якщо ВККС голосами 11 членів з наявних 13 подолає надані Громадською радою доброчесності висновки, ці судді отримають шанс на безстрокове здійснення повноважень, а їхнє призначення знівелює закладені в новому Законі позитивні зміни. 

Перший у списку тих, кого спішно просуває на посади попри вето громадськості Комісія – суддя Господарського суду м.Києва Роман Бойко.  

ГРД надала ВККС свій висновок про невідповідність Бойка критеріям професійної етики та доброчесності одразу за декількома індикаторами.

ГРД виявила, що призначення на посаду заступника голови Господарського суду м.Києва у жовтні 2016 року Роман Бойко здобув за сприяння тодішнього очільника суду Артура Ємельянова, якому повідомлено про підозру у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу Господарського суду столиці. 

За інформацією слідства у період 2011-2014 років, перебуваючи на керівних посадах у системі господарських судів України, Ємельянов шляхом створення штучних спеціалізацій суддів, організував втручання в діяльність колег з метою розподілу справ на попередньо визначених осіб для винесення ними неправосудних рішень. Ця схема завдала державі багатомільйонних збитків. Дані з суддівського досьє Романа Бойка свідчать про те, що за ним у Господарському суді міста Києва також було визначено конкретні спеціалізації і розгляд конкретних справ. Саме епізод з переглядом Бойком однієї з таких справ Генеральна прокуратура розслідує в межах кримінального провадження, в якому Ємельянову повідомлено про підозру. В ньому суддя Бойко виступає в якості свідка (про це докладно – у матеріалах висновку). 

Надані Романом Бойком на адресу ГРД пояснення, підтверджують наявність у нього стійких зв’язків з Артуром Ємельяновим після оголошення останньому про підозру у вчиненні злочинів проти правосуддя. Зокрема, в липні 2018 року журналісти програми Bihus.Info зафіксували зустріч судді з Ємельяновим у “секретному” офісі.

 

 

Суддя використав свій статус для задоволення інтересів інших осіб. (підпункт 4.5 п.4 Індикаторів). За інформацією видання “Наші гроші”,  у 2010 році компанія, якою володіє дружина судді, спробувала сумнівно приватизувати історичний будинок у центрі Харкова площею майже 2 000 кв. м. У цьому допомогло рішення Господарського суду м. Києва. Пізніше сам Роман Бойко своєю ухвалою на користь фірми дружини вдвічі знизив визначену Фондом держмайна вартість приватизації історичної будівлі. Згодом Вищий господарський суд України визнав незаконним та скасував це рішення.

Більше про факти, що засвідчують невідповідність Романа Бойка критеріям професійної етики та доброчесності – у тексті висновку ГРД.  

Дізнатись про інших суддів, чиє безстрокове призначення планує підтримати ВККС 21 жовтня, можна за посиланнями у цьому списку:

 1. Бойчук Андрій Юрійович
 2. Васильєва Катерина Олександрівна
 3. Вільчинський Олександр Ванадійович
 4. Гаврилов Дімітрій Вікторович
 5. Горбасенко Павло Володимирович 
 6. Грабець Світлана Юріївна
 7. Заруба Петро Іванович
 8. Зорік Микола Володимирович
 9. Зубець Юрій Григорович
 10. Кухленко Дмитро Сергійович
 11. Плохотніченко Леонід Іванович
 12. Сірак Дмитро Юрійович
 13. Сметанюк Володимир Богданович
 14. Стельмащук Петро Ярославович
 15. Усатий Віталій Олександрович
 16. Чернишова Євгенія Юріївна

Нагадаємо, раніше Громадська рада доброчесності звернулась до ВККС з вимогою зупинити оцінювання суддів, з метою його проведення новим складом Комісії.